Mono Çaylar

 AVOKADO YAPRAĞI ÇAYI

AVOKADO YAPRAĞI ÇAYI

Persea americana Mill. (sinonim: Persea gratissima C.F.Gaertn.)Persea gratissima foliumKarotenoidler, yağ asitleri, mineraller, fenolikler ve polifenolik bileşikler, fitosteroller ve fi..

 HATMİ ÇİÇEĞİ ÇAYI

HATMİ ÇİÇEĞİ ÇAYI

Althaea officinalis L.Althaea flosFenolik asitler, kumarin bileşikleri, flavonoit aglikonları, kemferol, aspartik ve glutamik asit, müsilaj polisakkaritleri bulunur.DOZAJ3-10 gr drog/günGünde 3 d..

 KARAHİNDİBA ÇAYI

KARAHİNDİBA ÇAYI

Taraxacum campylodes G.E.Haglund (sinonim: Tarxacum officinale)Taraxaci radix cum herbaKarakteristik seskiterpen lakton birleşimi ödesmanolit tetrahidrorinentin B, germakranolit, lupeol, tar..

 MÜRVER ÇİÇEĞİ ÇAYI

MÜRVER ÇİÇEĞİ ÇAYI

Sambuci flosFlavonoitler, fenolik asitler, triterpen alkoller, triterpen asitler, steroller, uçucu yağ, monoterpenler, müsilaj, sambunigrin, tanenler ve potasyum tuzları içerir.DOZAJ10-15 g drog /günG..

ADAÇAYI

ADAÇAYI

Salvia officinalis L.Salviae foliumAdaçayı %1-2,5 uçucu yağ, tanen ve acı maddeleri içerir. Ursolik asit, oleanolik asit gibi saponinler, diterpenler, saffisinolit ve sageon, karnazik asit ve tür..

ALIÇ ÇİÇEĞİ ÇAYI

ALIÇ ÇİÇEĞİ ÇAYI

Crataegus monogyna Jacq.Crataegi folium cum floreBitkinin yaprakları başlıca hiperozit, rutin, kersetin, orientin, viteksin, kemferol olmak üzere flavonoitler, basit fenolik asitler, tanenler, tr..

ALTINOTU YAPRAĞI ÇAYI

ALTINOTU YAPRAĞI ÇAYI

Dozaj:   (4 g drog/gün)Hazırlama ve Kullanım Şekli: Günde 2 defa, her defasında 1,5 g (1 çay kaşığı) bitki (drog) kullanılarak ambalajın arka yüzünde tarif edildiği şekilde ve daim..

ANASON MEYVESİ ÇAYI

ANASON MEYVESİ ÇAYI

Pimpinella anisum L.Anisi foliumMeyvelerin %2-6 oranında içerdiği uçucu yağı; %80-95 anetol, estragol, anisik keton, karyofillen, anisaldehit, anisik asit, linalol, limonen, pinen, psödoizoöjenil..

ASLAN PENÇESİ ÇAYI

ASLAN PENÇESİ ÇAYI

Alchemilla vulgaris L.Alchemillae herbaPedunkulagin, agrimoniin, sanguiin H-10, kastalagin/veskalagin ve galloil-bis-heksahidroksidifenoil, heksoz gibi diğer monomerik ve oligomerik ellagitanninl..

ÇAKŞIR KÖKÜ ÇAYI

ÇAKŞIR KÖKÜ ÇAYI

Cynorhiza meifolia (Eckl. & Zeyh.) Magee (sinonim: Ferula meifolia)Cynorhiza meifolia radixFerula cinsi; glukuronik asit, galaktoz, arabinoz, ramnoz, kükürt üçeren türevler, kumarinler, ..

ÇARKIFELEK ÇAYI

ÇARKIFELEK ÇAYI

Passiflora incarnata L.Passiflorae herbaViteksin, izoviteksin başta olmak üzere, apigenin, luteolin, kersetin, kemferol, orientin, izoorientin, şaftozit, izoşaftozit, sivertisin bulunmaktadır. Ba..

CİVAN PERÇEMİ ÇAYI

CİVAN PERÇEMİ ÇAYI

Achillea millefolium L.Achilleae millefolii herba%0.2-1 oranında uçucu yağ içerir. Uçucu yağ, ortalama %6-19 azulen bileşikleri taşır. Bitki, ana bileşen olarak sineol, sabinen, kâfur, linalol, a..

ÇOBAN ÇANTASI ÇAYI

ÇOBAN ÇANTASI ÇAYI

Capsella bursa-pastoris (L.) MedikCapsellae herba / Bursa-pastoris herbaKemferol, kersetin, luteolin, krizoeriyol, rutin, kersetin, ramnopiranozit gibi flavonoitler, klorojenik asit ve fumarik as..

ÇOBAN ÇÖKERTEN ÇAYI

ÇOBAN ÇÖKERTEN ÇAYI

Tribulus terrestris L.Fructus tribuliAna kimyasal bilşeni steroidal saponinlerdir. Tigogenin, neotigogenin, hekogenin, neohekogenin, diosgenin, klorogenin, ruskogenin ve sarsapogenin gibi furasta..

DEFNE YAPRAĞI ÇAYI

DEFNE YAPRAĞI ÇAYI

Laurus nobilis L.Laurii foliumUçucu yağ, serbest uçucu aglikonlar; öjenol, benzil alkol, butanoik asit, vanilin, benzoik asit, kavikol seskiterpenler; ödesman laktonlar ve bunların metil esterler..

EBEGÜMECİ YAPRAĞI ÇAYI

EBEGÜMECİ YAPRAĞI ÇAYI

EBEGÜMECİMalva sylvestris L.Malvae foliumBilinen yağ asitleri yanında (stearik, oleik, behenik, erusik, kaprilik, linolenik) malvik ve sterkülik asit taşımaktadır. Ayrıca terpenler (karveol, nero..

EKİNEZYA ÇAYI

EKİNEZYA ÇAYI

EKİNEZYAEchinacea purpurea (L.) MoenchEchinaceae flosKlorojenik asit, kafeik asit ve ferulik asit ve türevleri, polisakkaritler, pirolizidin alkaloitleri (tussilagin, izotussilagin), uçucu yağ, f..

EPIMEDIUM ÇAYI

EPIMEDIUM ÇAYI

EPİMEDİUMEpimedium sp.Epimedium herbaLignin, iyonon, fenol glikozitleri, feniletanoit glikozitleri, alkalaoitler, kateşik tanen, flavanon, kalkon, flavanol içermektedir.DOZAJ3-9 g drog/günGünde 3 defa..

HAYIT MEYVESİ ÇAYI

HAYIT MEYVESİ ÇAYI

Dozaj:   (1,5-3 g grog/gün)Hazırlama ve Kullanım Şekli: Günde 2-3 defa, her defasında 1/2 çay kaşığı bitki (drog) kullanılarak ambalajın arka yüzünde tarif edildiği şekilde ve daim..

HİBİSCUS ÇAYI

HİBİSCUS ÇAYI

Hibiscus sabdariffa L.Hibisci flos Bitki asitleri (sitrik asit, malik asit) ile hibissik asit, antosiyanlar, flavonlar, pektin, polisakkaritler içerir.DOZAJ8-10 g drog/günGünde birçok defa, ..

IHLAMUR ÇİÇEĞİ ÇAYI

IHLAMUR ÇİÇEĞİ ÇAYI

Tilia cordata Mill.Tiliae flosKersetin, kemferol, mirsetin, kersitrin, astragalin, hiperozit, tilirozit, rutin, uçucu yağ, müsilaj, fenolik asitler ve aminoasitler içermektedir.DOZAJ10-15 g drog/..

ISIRGAN OTU ÇAYI

ISIRGAN OTU ÇAYI

Urtica urens L., Urtica dioica L.Urticae herba Mineral tuzlar, özellikle kalsiyum, potasyum, silikon ve nitratlar, aminler asetilkolin, betain, kolin, histamin, seratonin, lesitin,..

KARABAŞ OTU ÇAYI

KARABAŞ OTU ÇAYI

Lavandula stoechas L.Lavandula romanae flos Glikozitler ve saponinler, oleanolik asit, ursolik asit, vergatik asit, sitosterol, amirin, lupeol, eritrodiol, luteolin, akasetin, viteksin, long..

KEDİOTU ÇAYI

KEDİOTU ÇAYI

Valeriana officinalis L.Valerianae radixValeopitriyatlar, alkaloitler, uçucu yağ, bornilasetat, kamfen, pinen, valerenal, valeranan, karyofillen, valerianik asit türevleri ve polisakkaritler içer..

KİMYON MEYVESİ ÇAYI

KİMYON MEYVESİ ÇAYI

Cuminum cyminum L.Cumini fructus% 1.5-4 uçucu yağ (%25-35 kuminaldehit), flavonoitler içerir.DOZAJ5-6 g drog/günGünde 3 defa, her defasında 1,5 g (1 çay kaşığı) bitki üzerine bir çay fincanı (150..

KİRAZ SAPI ÇAYI

KİRAZ SAPI ÇAYI

Prunus avium (L.) L.Stipites cerasorumCerasus avium meyve sapları fenolik asit, flavonoit, tanen, antosiyan ve karotenoid gibi çeşitli sekonder metabolitler içermektedir. Meyve saplarının ayrıca ..

KIRKKİLİT OTU ÇAYI

KIRKKİLİT OTU ÇAYI

Equisetum arvense L.Equiseti herbaFlavonoit, kafeik asit esterleri, polienik asitler, dikarboksilik asitler, triterpenler, alkaloitler, fitosteroller, karotenoitler, rodoksantin, silisik asit ve ..

KUŞBURNU MEYVESİ ÇAYI

KUŞBURNU MEYVESİ ÇAYI

Rosa canina L.Cynobasti fructusYüksek oranda kalsiyum, magnezyum, demir ve gümüş ile birlikte bakır, potasyum, mangan, sodyum, fosfor, stronsiyum, talyum, çinko içerir. Pektin, sabit yağ, uçucu y..

LAVANTA ÇAYI

LAVANTA ÇAYI

Lavandula officinalisLavandulae flos Uçucu yağ (%1-3) (linalil asetat, linalol, β-osimen, sineol, kafur), seskiterpen, tanen, flavonlar, kumarin içerir.DOZAJ4 g drog/günGünde birçok defa, her def..

MATE ÇAYI

MATE ÇAYI

Ilex paraguariensis A.St.-Hil.Mate folium Kafein, teobromin, ksantin alkaloitleri, hekzadekanoik asit, skualen, fitol, E vitamini, stigmasterol ve sitosterol, klorojenik asit, kersetin, ruti..

Gösterilen: 1 ile 30 arası, toplam: 46 (2 Sayfa)